e-kantory

Czym różnią się e-kantory od giełd walutowych?

Chcesz oszczędzać na wymianie walut? Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań – zakupu waluty przez internet. Do wyboru masz kantory internetowe i giełdy walutowe.

Kantory internetowe – wymieniaj środki i korzystaj z promocji

Dla kantorów internetowych charakterystyczna jest atrakcyjna, niższa niż w bankach czy kantorach stacjonarnych, wysokość spreadu. Dzięki temu kurs NOK czy kurs EUR jest korzystniejszy, co dla użytkownika oznacza niższe koszty całej transakcji. Najlepsze e-kantory gwarantują także bezpieczeństwo na wysokim poziomie – stosują technologie, z których korzystają banki oraz zabezpieczają transakcje m.in. za pomocą kodów SMS.

Oferty kantorów internetowych różnią się pod wieloma względami, np. liczbą współpracujących banków, rozwiązaniami dostępnymi dla użytkowników oraz promocjami. Korzystając z tych ostatnich, można dodatkowo zaoszczędzić sporą kwotę. Przykładowo Rkantor.com proponuje klientom udział w programie „Najlepszy Kurs”, w ramach którego użytkownicy gromadzą punkty. Zgromadzone punkty umożliwiają wymianę walut po jeszcze lepszych kursach.

Aby dobrze wybrać kantor internetowy, nie obejdzie się też bez porównania godzin otwarcia. Tylko niektóre e-kantory są całodobowe – większość działa od poniedziałku do piątku od rana do późnych godzin wieczornych.

Giełdy walutowe – transakcje między użytkownikami

Dobrą alternatywą dla internetowego kantoru może być giełda walutowa. Dla giełd walutowych charakterystyczne jest to, że transakcje są przeprowadzane między użytkownikami. Najczęściej giełdy stanowią uzupełnienie oferty kantorów internetowych.

Korzystając z giełdy, musisz liczyć się z tym, że transakcja nie musi być przeprowadzona natychmiast. Wiele zależy od tego, czy znajdzie się inny użytkownik, który zaakceptuje podaną przez Ciebie cenę. Kojarzenie zleceń odbywa się automatycznie, dzięki czemu nie musisz tracić czasu.

Ponieważ giełdy walutowe są czynne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, możesz wymienić walutę w dowolnym momencie. To dobra alternatywa dla kantoru internetowego, jeżeli zależy Ci na dobrym kursie. W tym przypadku omijasz pośredników, co ma wpływ na cenę. Transakcja jest przy tym bezpieczna, bo korzystasz np. certyfikatu SSL.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments