tampon

Czy używanie tamponów boli?

Mimo coraz większej popularności tamponów, wiele osób nadal obawia się stosowania tego środka higienicznego. Ich obawy wynikają przede wszystkim z mitu, jakoby używanie tamponów bolało. Warto jednak obalić tę tezę, ponieważ tampony są idealnym sposobem na poradzenie sobie w najtrudniejszych dla kobiet dniach.

 

Czy używanie tamponów boli?

Miesiączka to trudny czas szczególnie w przypadku młodych dziewcząt, które dopiero wkraczają w kobiecy świat. Stają one przed wyborem odpowiedniego środka higienicznego, mając do dyspozycji kilka wariantów. Jednym z nich są tampony, które spotykają się z coraz większym uznaniem wśród młodych osób. Nadal jednak na internetowych forach można znaleźć wiele krążących mitów na ich temat. Jednym z nich jest ból rzekomo towarzyszący aplikowaniu oraz używaniu tamponów. Jak jest naprawdę?

 

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie się do aplikacji. Prawidłowo założony tampon nie będzie bolał, wręcz przeciwnie – zapewni komfort użytkowania. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

 

– Tampon nie może być zbyt długo w pochwie. Zagraża to bowiem zdrowiu kobiety, dlatego ten środek higieniczny należy wymieniać  średnio co 2-4 godziny w początkowych dniach okresu oraz co 4-6 godzin w końcowych.

 

– Przed włożeniem tamponu należy pamiętać o dokładnym umyciu oraz opłukaniu dłoni.

 

– Doskonałym rozwiązaniem są tampony z aplikatorem. Pozwala on na aplikację tamponu w delikatny oraz komfortowy sposób. Dzięki temu tampon umiejscawiany jest w dobrym miejscu, a sam proces aplikacji przebiega szybko, łatwo, a przede wszystkim higienicznie.

 

– Bardzo ważne jest również zrelaksowanie się przed zaaplikowaniem środka higienicznego do pochwy. Odpowiednie nastawienie jest kluczem do sukcesu!

 

Warto pamiętać, że menstruacja nie musi być taka straszna, jak może się wydawać. Przy wsparciu w postaci odpowiednich środków higienicznych nawet podczas tych najtrudniejszych dni każda kobieta będzie w stanie zapewnić sobie komfort w każdej sytuacji.

 

Znajdź więcej informacji na www.myob.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments