wymiana baterii

Jak dbać o baterię w telefonie?

W sieci można trafić na wiele różnych informacji związanych z metodami na dbanie o baterię w telefonie. Nie każde z nich są prawdziwe, a to sprawia, że większość użytkowników nieświadomie może doprowadzić do szybszego zużycia baterii w telefonie. Jak tego uniknąć?

Przez popularne mity, które krążą wśród użytkowników smartfonów, baterie w ich telefonach są narażone na szybsze zużycie. Dotyczy to również nowoczesnych baterii, które również posiadają swoją ograniczoną żywotność. Jeśli kupujesz nowego smartfona, upewnij się jak właściwie o niego zadbać. W przypadku, gdy uszkodziłeś już baterię, wizyta w serwisie telefonów w celu wymiany baterii będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czy trzeba rozładowywać baterię do końca?

Jednym z najczęściej pojawiających się mitów jest ten, który zmusza użytkowników do całkowitego rozładowania baterii w telefonie przed rozpoczęciem ładowania. Niewielu użytkowników smartfonów wie, że technologia wytwarzania akumulatorów oraz materiały wykorzystywane do ich produkcji zmieniły się na przestrzeni czasu. Pełne rozładowanie baterii było istotne jedynie w przypadku akumulatorów niklowo-kadmowych, które miały efekt pamięci i właśnie przez to szybko traciły swoją wydajność.

Nowoczesne baterie litowo-jonowe nie muszą być w pełni rozładowywane. Nie trzeba też ładować ich do pełna. Co ciekawe lepiej naładować je do 80%. Ostatnie 20% ładuje się znacznie wolniej, co też obciąża dodatkowo baterie poprzez skrócenie jej żywotności. Oznacza to też, że nowego telefonu wcale nie musimy kilkukrotnie rozładować i naładować do pełna. Takie rozwiązanie może bardzo zaszkodzić nowej baterii i doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Dla wydajności baterii znacznie lepiej częściej ładować urządzenia.

Czy bezprzewodowe ładowanie jest niebezpieczne?

Wielu użytkowników telefonów twierdzi, że ładowanie telefonów w nocy może być bardzo niebezpieczne. Prawda jest jednak taka, że problem ten nie dotyczy nowoczesnych smartfonów, których baterie są zaprogramowane tak, że po naładowaniu kończą pobieranie prądu. Oznacza to, że nie doprowadzimy do ich przeładowania. Oczywiście w sytuacji, gdy telefon działa prawidłowo, a bateria lub złącze nie zostały uszkodzone. Nie ma tu też znaczenia bezprzewodowe ładowanie telefonów, które wcale nie wpływa pozytywnie na baterię w telefonie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments