MEBLE TAPICEROWANE

Styl minimalistyczny – jakie meble wybrać?

Styl minimalistyczny przoduje ostatnimi czasy pod względem popularności. Jak urządzić salon w tym stylu? Jakie meble warto wziąć pod uwagę? W tym artykule postaramy się podpowiedzieć parę ciekawych rozwiązań.

Styl minimalistyczny – co to jest?

Najważniejszą cechą minimalizmu jest brak wszystkiego, co jest zbędne. W efekcie uzyskujemy przestronne pomieszczenia, bardzo uporządkowane oraz o niewielkiej ilości elementów zdobniczych. Wnętrza zazwyczaj są jasne i eleganckie. Wiodąca kolorystyka to głównie biel, szarość oraz czerń. Mogą też pojawić się jasne odcienie brązów i zieleni. Intensywne kolory raczej pojawiają się w dodatkach (jednak wszystko z umiarem). Jakie meble sprawdzają się w takim otoczeniu?

Wielofunkcyjność

Minimalistyczne otoczenie to również ograniczenie mebli wyłącznie po tych podstawowych i niezbędnych. Dlatego w takich wnętrzach doskonale sprawdzają się meble modułowe. Możliwość stworzenia własnego, dostosowanego do indywidualnych preferencji, zestawu jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Równie często ludzie decydują się na sprzęty wielofunkcyjne, takie jak narożniki z funkcją spania. To świetny przykład na to jak jeden mebel może służyć w kilku celach. Sprawdzi się on jako miejsce do odpoczynku oraz przyjmowania gości. Jeśli chcemy kogoś przenocować, rozkładany narożnik posłuży jako łóżko. Na dodatek większość będzie posiadało dodatkowo schowek, który pomorze przechowywać mniej używane przedmioty. Ponadto nowoczesne narożniki same w sobie mogą pełnić funkcje dekoracyjną. Wiele doskonałych przykładów można znaleźć tutaj: https://www.wikimeble.pl/MEBLE_TAPICEROWANE/NAROZNIKI

Wygląd minimalistycznych mebli

Warto zapamiętać jedną podstawową zasadę: meble nie powinny kolorystycznie „zlewać się” ze ścianą (czyli z tym co stanowi jego tło). Minimalizm bazuje na kontrastach – jego brak sprawi, że wnętrze nie będzie miało charakteru.

Jeśli chodzi o sam wygląd mebli to powinny stanowić jednolitą, jednokolorową powierzchnię. Kształty nawiązują do prostych figur geometrycznych. Kolory naturalne. Z reguły pośród mebli dominuje drewno, tworzywo sztuczne oraz elementy metalowe. Szafy lub komody mogą mieć lakierowane fronty. Dobrze wygląda też szkło – jako drzwi od szafy lub stolik. Narożnik lub kanapa dobrze będą wyglądać, jeśli tapicerka będzie z gładkiej tkaniny lub ze skóry.

Mamy nadzieję, że te kilka wskazówek pomoże w stworzeniu wymarzonego wnętrza. Oczywiście zawsze warto pamiętać, że mieszkanie to przede wszystkim przestrzeń, w której mamy dobrze się czuć. Dlatego czasem lepiej zrezygnować ze ścisłego trzymania się zasad rządzących danym stylem. Znacznie lepiej dostosować przestrzeń do własnych potrzeb i upodobań.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments