google map

Zgłoś utrudnienie na drodze w Google Maps

Często korzystasz z nawigacji w mapach Google? Być może już niebawem aplikacja wzbogaci się o dodatkowe funkcjonalności – obecne już dziś w konkurencyjnych nawigacjach. Chodzi mianowicie o ręczne zgłaszanie utrudnień na drodze – korków, wypadków czy kontroli policyjnych.

Jak jest teraz w Google Maps

Obecnie również Google Maps analizuje ruch na drodze, wskazując możliwość wybrania krótszej trasy do celu. Odbywa się to przez nieustanne monitorowanie sygnałów GPS z telefonów tysięcy użytkowników, poruszających się konkretną trasą. Jeśli zmniejszy się średnia prędkość jazdy, Google interpretuje to jako utrudnienie na drodze. Zaznacza wówczas trasę pomarańczowym lub czerwonym kolorem i jeśli jest to możliwe, proponuje alternatywne objazdy. By jednak ta opcja zadziałała, informacja musi być potwierdzona odpowiednio dużą liczbą sygnałów GPS w określonym czasie.

Jak jest u konkurencji

Aplikacje takie jak Yanosik, czy Waze – które notabene również należy do Google, oferują możliwość ręcznego zgłaszania utrudnień. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk na ekranie telefonu, a zgłoszenie jest automatycznie wysyłane do sieci. Takie rozwiązanie gwarantuje znacznie krótszy czas reagowania nawigacji na warunki drogowe. Umożliwia to ominięcie nawet małych korków czy wypadków, które zdarzyły się na mniej uczęszczanych drogach.

Kiedy nowa odsłona Map Google?

Nie znamy jeszcze dokładnej daty wprowadzenia nowej funkcjonalności do nawigacji map Google. Na ten moment trwają testy tego narzędzia przez grupę kilkudziesięciu osób. Próby odbywają się w Stanach Zjednoczonych i można podejrzewać, że potrwają kilka miesięcy. Po zakończonych testach przyjdzie czas na analizę wyników i wprowadzenie poprawek. Kto wie, być może już za kilka miesięcy doczekamy się zupełnie odmienionego działania nawigacji Google Maps, które przestaną w końcu ustępować swoim rywalom. Do tego czasu pozostaje nam polegać albo na automatycznym algorytmie badania utrudnień na drodze opracowanym przez Google, albo przekonać się do aplikacji Waze, która jest darmowa i oferuje raportowanie przez kierowców.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments