Pieluchomajtki

Pieluchomajtki- refundacja

Według najnowszych wytycznych, każda osoba, która posiada ubezpieczenie zdrowotne w NFZ ma prawo do skorzystania z refundacji na pieluchomajtki i inne produkty, pomagające w walce z nietrzymaniem moczu.

Refundacja NFZ

Refundacja ta polega na zakupie produktów, których cała kwota lub jej część opłacona jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia produkty, które mogą być refundowane to między innymi:
-pieluchomajtki,
pampersy dla dorosłych refundacja
-majtki chłonne,
-pieluchy anatomiczne,
-wkłady anatomiczne,
-podkłady.

Refundacja dotyczy osób dotkniętych problemem nietrzymania moczu i stolca, który związany jest z chorobą nowotworową, wadą rozwojową, chorobą układu nerwowego czy niepełnosprawnością umysłową.

Jak uzyskać refundacje kod p101 lub p100?

Aby uzyskać refundacje na pieluchomajtki, należy udać się do odpowiedniego lekarza specjalisty, który po konsultacji wypisze zlecenie na dofinansowanie zakupu pieluchomajtek. Z takim wnioskiem pacjent musi udać się do najbliższego punktu Narodowego Funduszu Zdrowia, aby podpisać i potwierdzić zdobyty wniosek. Pacjent może skorzystać z pomocy raz w miesiącu. Refundowane produkty można nabyć w aptekach, sklepach medycznych lub poprzez zamówienie na internetowych sklepach właściwych firm. Wysokość refundacji jest zależna od wskazań lekarza. W przypadku korzystania co miesiąc ze środków pomocniczych, Narodowy Fundusz Zdrowia może wystawić kartę, która zwalnia pacjenta z ciągłego potwierdzania w placówce NFZ swoich zleceń. Karta taka jest ważna przez okres 12 miesięcy.

Refundacja na pieluchomajtki to sposób na odciążenie pacjentów od wysokich kosztów, które mają miejsce przy ciągłym zakupie pieluchomajtek. Po więcej szczegółowych informacji należy udać się do odpowiedniego lekarza specjalisty, który również pomoże nam wypełnić wniosek o refundację.

jak uzyskać refundacje kod p101 lub p100

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments