kredyt

Kredyt – poradnik

W czasach niepewnych, z jakimi mamy do czynienia dzisiaj, wielu z nas potrzebuje wsparcia finansowego. Nie martw się zatem, jeśli i Ty znalazłeś się w sytuacji, w której potrzebny Ci jest kredyt gotówkowy. Jak zatem wybrać najlepszy bank? Skup się jednak na tym, by wybrać odpowiednio i zbyt wiele na nim nie stracić.

Jasnym jest, że do kredytu dopłacisz – postaraj się jednak dopłacić jak najmniej. Na co więc powinieneś zwrócić uwagę?

− Prowizja – to niestety punkt często pomijany przy rozmowach z klientem. Chociaż oprocentowanie wydaje się niezwykle korzystne, coraz częściej bliskie zeru, to jednak musisz pamiętać o prowizji. Nikt nie udzieli Ci kredytu za darmo! Prześledź więc umowę, bądź wprost zapytaj konsultanta.

− Oprocentowanie – tutaj sprawa wydaje się prosta. Właściwie ono zawsze jest. Nie daj się jednak złapać na mikroskopijne liczby, sprawdź dokładnie w jakiej skali oprocentowanie ma być naliczane, czy cyfry, które Ci przedstawiono rzeczywiście dotyczą całego roku. Zapytaj także czy oprocentowanie jest stałe czy zmienne, to bowiem znacząco może wpłynąć na ogólny koszt kredytu.

− Kredyty bez BIK – oczywiście mogą takowe się zdarzyć, jeśli jesteś stałym klientem banku. Wówczas Twoja zdolność kredytowa jest jakby „pod kontrolą”. Jeśli jednak nie współpracujesz długofalowo z konkretnym bankiem, a figurujesz w bazie BIK jako dłużnik, prawdopodobnie nie otrzymasz kredytu. Wówczas pozostają Ci jedynie pożyczki bez BIK, które choć dostępne, to jednak okazują się znacznie droższe.

− Bez zaświadczeń – to także stanowi zagadnienie bardzo popularne swego czasu w reklamach i różnego rodzaju działaniach marketingowych. Kredyty bez zaświadczeń ułatwiają bowiem procedury, ale nie zwalniają z obowiązku posiadania stałej pracy czy inaczej mówiąc stałych dochodów. Klient zwyczajnie w miejsce zaświadczeń od pracodawcy podpisuje oświadczenie, które tak cyz inaczej jest sprawdzane w miejscu pracy. Jeśli zatem jesteś osobą bezrobotną, nieposiadającą żadnych wpływów, kredyt bez zaświadczeń nie pomoże Ci tego ominąć.

Kiedy więc dokładnie prześledzisz umowę, kilkukrotnie policzysz ogólny koszt kredytu i oczywiście nie dasz się wciągnąć w marketingowe sztuczki konsultantów, kredyt gotówkowy rzeczywiście może pomóc Ci w trudnej sytuacji. Pamiętaj jednak, by nie decydować o niczym pochopnie. Najlepiej przedyskutuj wszystkie za i przeciw z przyjaciółmi czy rodziną, by ktoś spojrzał na ofertę w chłodny, obiektywny sposób.

Nie pozwól sobie także na zakup dodatkowych produktów finansowych, jak konta oszczędnościowe, karty kredytowe itp., jakie to rzekomo miałyby obniżyć koszt zaciąganego kredytu. Po pewnym czasie okaże się bowiem, że prowadzenie ów „dodatku” kosztuje Cię więcej niż cały kredyt.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments