warszawa

Co zwiedzić w południowej części Warszawy?

Stolica kraju to ogromne miasto, w którym można znaleźć wiele miejsc godnych odwiedzenia. Jeśli jednak znajdujesz się w południowej części miasta i nie masz zbyt wiele czasu na podróżowanie po mieście, podpowiadamy co warto zobaczyć w południowej częsci Warszawy.

Pałac króla Jana III w Wilanowie

To doskonała propozycja nie tylko dla fanów historii. Pałac jest piękną budowlą, wzniesioną w pełnym przepychu stylu barokowym. To tutaj Jan III Sobieski mieszkał wraz ze swoją ukochaną Marysieńką, a teraz to Ty masz okazję przez chwilę zostać nieustraszonym władcą. W pałacu można zobaczyć kolekcję sztuki króla, a także portret Jana III Sobieskiego wraz z Marysieńką. Na fasadzie pałacu ogromne wrażenie robi zegar słoneczny, powstały w XVII wieku.
Przy pałacu znajduje się także Królewski Ogród Światła. Jest to plenerowa wystawa, gdzie dziesiątki tysięcy kolorowych diod ułożono między innymi w kształt różanego ogrodu czy też muzycznego ogrodu marzeń. Wystawa ta szczególne wrażenie robi po zmroku, dlatego jeśli masz taką możliwość, na zwiedzanie wybierz się, gdy słońce już zajdzie.
Spacer po ogrodach z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Park kultury w Powsinie

Jest to mieszczący się w sąsiedztwie Lasu Kabackiego park, w którym można oddać się szeregowi aktywności fizycznych, na przykład zagrać w golfa, popływać czy rozegrać mecz w koszykówkę lub siatkówkę.
Na terenie parku wart zobaczenia jest pomnik przyrody: wysoki na 24m dąb szypułkowy „Hetman”.
Miejsce to może szczególnie spodobać się najmłodszym zwiedzającym ze względu na szereg atrakcji sportowych, choć z pewnością także dorośli miło spędzą tutaj czas.

Ogród Botaniczny PAN

Jeśli zdecydujecie się odwiedzić park kultury w Powsinie, nie sposób nie zajrzeć do Ogrodu Botanicznego należącego do Polskiej Akademii Nauk. Ogród ten został otwarty dla zwiedzających 30 lat temu – w 1990 roku. Obecnie znajduje się tam szereg wystaw tematycznych, między innymi wystawa roślin egzotycznych, wystawa róż czy kolekcja roślin górskich. Turyści mogą obejrzeć także oczyszczalnię, która stanowi element edukacji ekologicznej prowadzonej przez PAN.
Miejsce to szczególnie dobrze sprawdzi się dla rodzin z dziećmi, gdzie najmłodsi będą mogli obejrzeć przeróżne okazy roślin z całego świata.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments