Dron

Jak zacząć swoją przygodę z dronem?

Drony to symbol nowoczesnej technologii oraz dowód na to, że ludzie pragną pokonywać ograniczenia związane z codziennym życiem. Te urządzenia dadzą szczególnie dużo szczęścia pasjonatom informatyki oraz różnego rodzaju gadżetów i nowinek. Także osoby interesujące się fotografią i filmem mogą spojrzeć na świat szerzej z kamery drona i szukać tym samym inspiracji do nowych zdjęć i nagrań. W tym artykule przedstawimy kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na korzystanie z drona.

Dron dla początkujących

Dron to spory wydatek, dlatego warto przemyśleć dobrze decyzję o zakupie tego odpowiedniego. Te urządzenia dzielimy na profesjonalne, półprofesjonalne i przemysłowe. Drony profesjonalne to przeważnie wybór pilotów z doświadczeniem w lataniu. Natomiast drony przemysłowe wykorzystywane są w celach obserwacji różnego rodzaju instalacji i struktur, które znajdują się na bardzo dużym terenie. Na początek swojej przygody z dronem warto zdecydować się na tego półprofesjonalnego, który posiada wszystkie niezbędne do latania rekreacyjnego opcje, a jest dużo tańszy i łatwiejszy w obsłudze niż urządzenie profesjonalne.

Dron do fotografii

Najczęściej decydujemy się na zakup drona, aby uchwycić jego aparatem piękne krajobrazy na wakacjach czy malownicze zachody słońca. Popularnym motywem jest też wykonywanie zdjęć z dużej wysokości sobie, swojej rodzinie czy przyjaciołom z wykorzystaniem tego urządzenia, co pozwala na tworzenie zapierających dech w piersiach kompozycji. Do takich zadań świetnie nada się dron półprofesjonalny w wersji podstawowej od znanych producentów, wśród których wymienić można choćby Autel czy DJI. Firmy te proponują urządzenie z matrycą jednocalową, która zarejestruje dobrej jakości obrazy nawet w słabym świetle.

Inne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając pierwszego drona półprofesjonalnego

  • Jakość wideo — najlepszą jakość wideo posiadają oczywiście drony profesjonalne, które rejestrują obraz nawet w 4K, natomiast dla osób chcących uwieczniać świat amatorsko, wystarczy postarać się o jakość Full HD, którą oferują standardowe modele półprofesjonalne.
  • Stabilizacja 3-osiowa — to ważny element budowy dobrego drona, dzięki któremu kamera będzie odporna na turbulencje związane z nagłymi podmuchami wiatru, czy szybkimi zmianami kierunku.
  • Dodatkowe baterie — przydadzą się, jeśli planujemy latać dronem dłużej niż 30 minut, co jest standardowym czasem lotu po jednym pełnym ładowaniu akumulatora.

Kurs poruszania się dronem

Aby prawidłowo poruszać się dronem w powietrzu, najlepiej zainwestować w odpowiedni kurs. Koncern SNH Drones opinie tworzy angażujące kursy specjalistyczne, które pomogą Ci wykorzystać pełnie możliwości Twojego drona zarówno w zadaniach rekreacyjnych, jak i w tych profesjonalnych. Firma proponuje między innymi szkolenia z filmowania oraz nagrywania pomagające wejść na wyższy poziom wizualnej kreacji rejestrowanego obrazu. Zweryfikuj SNH Drones krs, by przekonać się, że firma jest pewna.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments