Karnisze klasyczne

Kto powinien zainteresować się karniszami elektrycznymi?

Wspomniane w tytule karnisze elektryczne to stosunkowo innowacyjny produkt, który umożliwia nabywcom znaczne uproszczenie procesu zasłaniania i odsłaniania okien. Jednak, czy wszyscy powinni równie mocno zainteresować się takim rozwiązaniem?

Karnisze klasyczne a karnisze automatyczne, podobieństwa i różnice

Choć oba elementy pełnią taką samą funkcję, to jednak różnica pomiędzy nimi jest istotna. Przede wszystkim sprowadza się ona do sposobu przesuwania zasłony czy firany okiennej. W przypadku klasycznego karnisza sufitowego materiał jest poruszany ręcznie przez użytkownika, natomiast karnisz automatyczny jest wyposażony w napęd elektryczny, zaś użytkownik musi jedynie uruchomić urządzenie za pomocą specjalnego kontrolera. Ta podstawowa odmienność w budowie ma też wpływ na możliwości zastosowania obu rozwiązań. Tradycyjne karnisze okienne są znacznie popularniejsze w mieszkania prywatnych, co wynika z ich łatwiejszej dostępności i większego wyboru modeli w lokalnych sklepach. To jednak nie powinno stanowić przeszkody dla osób poszukujących automatyki okiennej, gdyż Firma Małgorzata (https://malgorzata.wroclaw.pl) obsługuje także kontrahentów z innych miast, np. Wrocławia.

Kto powinien zainteresować się automatyką okienną?

Odpowiadając na to pytanie, warto podkreślić, że zainteresować się tym rozwiązaniem mogą wszyscy, niezależnie od typu posiadanego lokalu czy wystroju wnętrza. Jednakże pewne grupy osób zyskają znacznie więcej na wyborze automatycznych zasłon czy rolet elektrycznych. Do grup takich należy przede wszystkim zaliczyć urzędy i organizacje biznesowe, a więc jednostki zarządzające dużymi kubaturowo nieruchomościami, które to obiekty posiadają liczne okna. Drugą kategorią są klienci biznesowi, ze szczególnym uwzględnieniem ich restauracji czy hoteli, w których mieszczą się jeszcze dodatkowo różnego rodzaju sale konferencyjne itp. Karnisze elektryczne umożliwią bowiem łatwe i szybkie przesuwanie kotar czy firan, a tym samym dopasowanie warunków do oczekiwań gości. Wreszcie kolejni odbiorcy, to właściciele domków jednorodzinnych i apartamentów w loftach, są oni osobami często wybierającymi rolety automatyczne oraz zasłony z napędem elektrycznym. Wynika to również z dużej powierzchni użytkowej i wielu, często wysokich, okien.

Niezależnie od miejsca zamieszkania, czy w Poznaniu, czy we Wrocławiu, Firma Małgorzata zaprasza wszystkie osoby zainteresowane automatyką okienną do śledzenia naszych najnowszych wpisów na blogu. Wspomniany blog firmy Małgorzata przybliża nie tylko działanie automatyki, rodzaje zasłon, lecz zawiera też inspiracje na temat różnych stylów wystroju wnętrz!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments