Wanny

Jaki kształt wanny wybrać?

Niejedna osoba nie wyobraża sobie życia bez wanny. Prawdą jest, że gwarantuje ona wyjątkową wygodę oraz odprężenie po ciężkim dniu. Wbrew pozorom nie jest to jedynie opcja do przestronnych pomieszczeń. Bez większych trudności można znaleźć model, który zmieści się w małym wnętrzu. Łazienkowy sklep w Błoniu posiada w swoim asortymencie modele o zróżnicowanych wymiarach, a także kształtach. Właśnie dlatego znalezienie wariantu odpowiedniego dla siebie nie powinno być trudne.

Wanny prostokątne

Wanny w kształcie prostokąta są zdecydowanie najczęściej spotykane. Takie modele cechują się wysoką uniwersalnością. Bez problemu można wkomponować je w otoczenie. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że są one bardzo wygodne. Umożliwiają one przyjęcie komfortowej pozycji podczas kąpieli. Warunek jest jeden – rozmiar konstrukcji musi zostać właściwie dopasowany do użytkownika.

Modele w kształcie prostokąta to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z trendów wnętrzarskich. Taka wanna będzie stanowić świetną bazę do stworzenia ciekawego wystroju. Możemy swobodnie zmieniać pozostałe elementy wyposażenia.

Wanny trójkątne

Wanny trójkątne występują w przypadku modeli narożnych. Wyróżnia się modele symetryczne oraz asymetryczne. Wybór jest uzależniony od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Duże znaczenie ma również to, czy posiadamy dostateczną ilość wolnej przestrzeni. Wanna narożna symetryczna posiada co najmniej dwa boku równe.

Model asymetryczny posiada boki o różnej długości, co może prezentować się niezwykle efektownie. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy cenią sobie modernistyczny design.

Wanny okrągłe

Wanny okrągłe i owalne zapewniają podwyższony komfort eksploatacji. Z pewnością zadowolą one tych,którzy uwielbiają długie kąpiele. Jest to znakomity wybór zarówno do średnich, jak i dużych wnętrz. Pamiętajmy jednak o tym, że taka wanna będzie zajmować więcej przestrzeni niż tradycyjna. Stanowi to pewne ograniczenie.

Wanny okrągłe często występują w wersji z hydromasażem. Warto jest wziąć taką opcję pod uwagę. Oczywiście z dodatkowych funkcji można korzystać w dogodnych momentach, a więc wszystko zależy od osobistych preferencji. Modele owalne posiadają zaokrągloną formę, jednak ich kształt jest zwykle wydłużony. Takie wanny są mniejsze, a więc sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments