Sieci handlowe

Elektroniczne karty lojalnościowe

Sieci handlowe coraz częściej uruchamiają dla swoich klientów programy lojalnościowe. Pozwalają one gromadzić punkty za zakupy, które następnie można wymienić na nagrody lub odebrać zniżki lub bony. Uczestnicy takich programów otrzymują specjalne karty lojalnościowe, które należy okazać przy każdym zakupie. Sprzedawca skanując je, automatycznie zapisuje na koncie klienta odpowiednią ilość punktów. Karty są wykonane z plastiku i mają wymiar identyczny z kartami kredytowymi. Posługiwanie się nimi jest wygodne… do czasu.

Rosnąca liczba kart lojalnościowych może coraz szczelniej wypełniać nasz portfel. W pewnym momencie zauważamy, że brakuje w nim wolnych kieszonek, a on sam jest ciężki, wypchany i nieporęczny. Zastanawiamy się wówczas, które karty są nam potrzebne, a które usunąć z portfela.

Jest również inne rozwiązanie tego problemu – zamiana fizycznych kart lojalnościowych na elektroniczne. W tym celu z pomocą przychodzą specjalne aplikacje na smartfona, dostępne zarówno dla urządzeń z Androidem, jak i iOS. Przykładem jednej z wielu jest aplikacja stocard.

Jak działają elektroniczne portfele na karty lojalnościowe?

Zasada działania jest bardzo prosta. Należy zarejestrować się w wybranej przez siebie aplikacji, a następnie wybrać te karty lojalnościowe, które posiadamy. Największe aplikacje oferują korzystanie z niemal wszystkich programów lojalnościowych, dostępnych w sieciach handlowych i w Polsce i za granicą. Kiedy wybierzemy już swoje wirtualne karty, należy je powiązać z fizycznymi kartami. W tym celu możemy ręcznie wpisać numer karty lub zeskanować kod kreskowy, który został wydrukowany na niej. Od tego momentu wszystkie karty lojalnościowe dostępne są w twoim telefonie. Aby ich użyć, wystarczy włączyć aplikację i wyświetlić na ekranie odpowiednią kartę z kodem kreskowym. Jej skanowanie odbywa się dokładnie tak samo, jak fizycznej, plastikowej karty.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments